top of page

SINGLE POST

Choroby wg psychobiologii

  • Zdjęcie autora: hellingerpszczyna
    hellingerpszczyna
  • 7 mar 2024
  • 2 minut(y) czytania

ZAWAŁ SERCA, UDAR MÓZGU I NADCIŚNIENIE WG.PSYCHOBIOLOGII

Na kursach Recall Healing dr Gilbert Renaud szczegółowo tłumaczy jak dochodzi do zawału serca, nadciśnienia i udaru mózgu.

 ZAWAŁ SERCA to faza naprawcza bardzo ważnego konfliktu związanego ze stresem powiązanym z sytuacją, w której ktoś chce kontrolować moje terytorium.

Tym terytorium może być moja żona, mój dom, moja firma, mój samochód itp.

Jeżeli ktoś przeżywa bardzo intensywnie taki konflikt sądząc, że on sam jest w swoim terytorium , to przeżycie takiego dramatu może w konsekwencji doprowadzić do zawału serca.

Zatem fundamentalnym konfliktem zawału serca jest konflikt utraty terytorium „Walczę, by zachować swoje terytorium”.

Jako przykład zawsze służy jeleń, który umiera na zawał mięśnia sercowego (zator tętnicy wieńcowej) kilka dni po tym, jak przegrał walkę o panowanie na terytorium.

W takiej samej sytuacji jest szef, który traci swoją fabrykę lub założyciel dużego przedsiębiorstwa, który został wykupiony przez swojego rywala. Obaj doświadczają potężnej utraty terytorium.

 Jeśli chodzi o UDAR MÓZGU, to Gilbert Renaud mówi, że udar dotyczy osób, które całe życie potrzebują kontrolować otoczenie, przekonywać ludzi do swojego stanowiska i używać przekonujących argumentów. Jednak z wiekiem okazuje się, że otoczenie przestaje słuchać i nie poddaje się narzucanym argumentom. Ta nowa sytuacja powoduje ogromny stres. Gdy jednak osoba postanawia wreszcie odpuścić - ma miejsce udar mózgu.

Jak więc radzi dr Renaud, aby uniknąć udaru, musimy podchodzić do problemów w sposób zrelaksowany.

 Za NADCIŚNIENIE odpowiedzialny jest natomiast konflikt związany z płynami w połączeniu z konfliktem niesprawiedliwości np. „przeżyłem zawód miłosny, więc zamknę swoje serce, otoczę się skorupą”, „nigdy już nikogo nie pokocham – to zbyt bolesne”.

Takie zdania przekładają się na takie oto postępowanie: „aby już więcej nie cierpieć, zamykam się na miłość”. Tym jest właśnie nadciśnienie.

Inny konflikt nadciśnienia dotyczy potrzeby kontrolowania odległego terytorium, np. „jestem w domu, ale cały czas myślę, co dzieje się w firmie, co powinienem tam zrobić itp.”

Mózg kontroluje tkanki ciała, a jeśli to konieczne, wydaje im polecenie zmiany. Jednak panel kontrolny dla samego mózgu znajduje się w duszy. Emocje kontrolują cały proces przemian biologicznych: zmieniając wewnętrzny stan emocjonalny, wpływamy na stan naszego ciała.

Choroba powstaje po wystąpieniu stresu emocjonalnego, zmiany następują natychmiast na trzech poziomach – w psychice, w mózgu, w tkankach ciała.

Jednocześnie rodzaj konfliktu emocjonalnego, część mózgu, która zostanie dotknięta zmianami oraz chory narząd są ze sobą ściśle powiązane, co wyraźnie możemy zobaczyć na tomografii komputerowej mózgu.

Jak rozpoznać, kiedy doświadczamy wstrząsu emocjonalnego, który może skutkować chorobą ?

Oto pięć cech, na które warto zwrócić uwagę:

1. Wstrząs jest dramatyczny i przytłaczający.

2. Zazwyczaj jest niespodziewany, co sprawia, że czujemy się zaskoczeni i bezradni.

3. Przeżywamy go samotnie, czując potrzebę rozmowy o naszych emocjach, jednak pozostajemy w odosobnieniu.

4. Nasz umysł jest ogarnięty obsesyjnymi myślami, nieustannie szukając rozwiązania, co prowadzi do chronicznego stresu.

5. Jesteśmy przekonani, że nie ma wyjścia z sytuacji.

Według New Medicine, aby wstrząs mógł prowadzić do choroby, musimy doświadczyć wszystkich powyższych cech.



 
 
 

Kommentare


Ustawienia Rodzinne wg metody Berta Hellingera

Ustawienia Hellingerowskie Iwona Niestieruk

bottom of page